GEA Ekibine Katılın

GEA Ekibi, her yıl belirli periyotlarda 3 ay süre ile teorik eğitimler ve tatbikatları içeren gönüllü temel arama kurtarma eğitim seminerleri dizisi düzenlemektedir. Bu temel eğitimler ile her vatandaşın afetler karşısında kişisel olarak bilinçlenmesi ve gerekli olan hazırlıklılığını sağlayabilmesini hedeflemektedir.

Temel arama kurtarma eğitimlerini tamamlayan her birey; GEA Ekibine katılabilmek için gerekli koşulları sağladığı takdirde; 1,5 yıl süre zarfında ilk aşaması tamamlanan ileri seviye arama kurtarma eğitimlerine devam ederek GEA Gönüllüsü olabilir. GEA Gönüllüleri ulusal alanda gerçekleşen afetlerde arama kurtarma çalışmalarına katılabilecek yetkinliği sağlayabilir.

GEA Ekip üyesi olabilmek için haftalık olarak düzenlenen ileri seviye arama kurtarma eğitimlerine, aylık ve yıllık olarak ulusal ve uluslararası bazda düzenlenen tatbikatlara katılmak GEA gönüllülük ve etik bildirgesini onaylamak gerekmektedir.

Pandemi döneminde insani yardım çalışmalarını hijyen koşullarına uyarak kısıtlı düzeyde fiziksel olarak gerçekleştiren GEA Ekibi, Arama Kurtarma, ekoloji ve insani yardım eğitimlerini ve gönüllülük çalışmalarını hızlıca online platformlara taşımış ve karantina dönemlerinde dahi birçok e-gönüllülük faaliyeti gerçekleştirmiştir. Sizler de GEA Ekibi’nin e-gönüllüleri arasında katılarak birçok farklı alanda online gönüllü faaliyetlerde bulunabilir ve ekibin bir üyesi olabilirsiniz.

Aşağıdaki alanları doldurmanız sonrasında e-posta adresinize bir kayıt formu ulaşacaktır. Formu doldurmanızı takip eden bir sonraki dönem e-gönüllülük tanıtım daveti yine e-posta adresinize gönderilecektir.

Gönüllülük Ön Başvuru Formu

  Lütfen KVKK Aydınlatma metnini okuyup onaylayınız.

  GEA Ekibine katılmak için bizimle iletişime geçin.

  X

   Lütfen KVKK Aydınlatma metnini okuyup onaylayınız.

    Please read and accept PROTECTION OF PERSONAL DATA.