GEA Ekibine Katılın

GEA Ekibi, her yıl belirli periyotlarda 3 ay süre ile teorik eğitimler ve tatbikatları içeren gönüllü temel arama kurtarma eğitim seminerleri dizisi düzenlemektedir. Bu temel eğitimler ile her vatandaşın afetler karşısında kişisel olarak bilinçlenmesi ve gerekli olan hazırlıklılığını sağlayabilmesini hedeflemektedir.

Temel arama kurtarma eğitimlerini tamamlayan her birey; GEA Ekibine katılabilmek için gerekli koşulları sağladığı takdirde; 1,5 yıl süre zarfında ilk aşaması tamamlanan ileri seviye arama kurtarma eğitimlerine devam ederek GEA Gönüllüsü olabilir. GEA Gönüllüleri ulusal alanda gerçekleşen afetlerde arama kurtarma çalışmalarına katılabilecek yetkinliği sağlayabilir.

GEA Ekip üyesi olabilmek için haftalık olarak düzenlenen ileri seviye arama kurtarma eğitimlerine, aylık ve yıllık olarak ulusal ve uluslararası bazda düzenlenen tatbikatlara katılmak GEA gönüllülük ve etik bildirgesini onaylamak gerekmektedir.

Pandemi döneminde insani yardım çalışmalarını hijyen koşullarına uyarak kısıtlı düzeyde fiziksel olarak gerçekleştiren GEA Ekibi, Arama Kurtarma, ekoloji ve insani yardım eğitimlerini ve gönüllülük çalışmalarını hızlıca online platformlara taşımış ve karantina dönemlerinde dahi birçok e-gönüllülük faaliyeti gerçekleştirmiştir. Sizler de GEA Ekibi’nin e-gönüllüleri arasında katılarak birçok farklı alanda online gönüllü faaliyetlerde bulunabilir ve ekibin bir üyesi olabilirsiniz.

Aşağıdaki alanları doldurmanız sonrasında e-posta adresinize bir kayıt formu ulaşacaktır. Formu doldurmanızı takip eden bir sonraki dönem e-gönüllülük tanıtım daveti yine e-posta adresinize gönderilecektir.

Gönüllülük Ön Başvuru Formu

    KİŞİSEL VERİLERİNİN KORUNMASI;
    Yapmış olduğunuz bu ön kayıt işlemi hiçbir yükümlülüğü içermez. Ön kayıt işlemi yalnızca etkinliğimizle ilgilendiğinizi ve kayıt sürecinde bilgilendirilmek istediğinizi belirtmek amacıyla kullanılır. Çevrimiçi -online- olarak yaptığın ön kayıtta adın, e-posta adresin, telefon numaran vb. bir kısım bilgiler ön kayıtta kimliğinin tanımlanması amacıyla istenmektedir. Adınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz vb. bilgiler “Kişisel Bilgiler”dir. Gönüllü olarak bize ilettiğiniz bu kişisel bilgiler Kişisel Bilgilerin İşlenmesi ve Gizliliğinin Korunması Hakkında Yönetmeliğin 10. Maddesi kapsamında sadece sizi etkinliklerimiz hakkında bilgilendirmek amacıyla toplanmakta olup ilgili yasa ve yönetmelik kapsamında korunacak, gizli tutulacak, hizmet kapsamı dışında kullanılmayacak ve 3.kişilerle paylaşılmayacaktır.

    GEA Ekibine katılmak için bizimle iletişime geçin.