Eğitimler

GEA Eğitimleri Nedir?

Acil Durumlarda en kısa zamanda Afet Bölgelerine ulaşan ekibimiz, Afet dışındaki zamanlarda afetlere karşı toplumsal bilinçlenmeye katkıda bulunmak, felaketleri unutmamak ve unutturmamak için çeşitli eğitimler düzenlemektedir.

Üyelerimizin GÖNÜLLÜ olarak düzenlediği eğitim programlarının ortak noktası ve hedefi; gerek doğal gerekse de insan merkezli afetlerde, hazırlıklı olmanın, hayatta kalabilmenin ve olası riskleri minimuma indirebilmenin bilgilerini vermektir.

Eğitim programları, kurum ve kuruluşların niteliklerine adapte edilebilecek biçimde hazırlanmıştır.

Eğitim programlarının belli periyotlarda ve gerekli eklemelerle tekrarında; verilen bilgilerin derinleşmesi, pratik hale gelmesi ve uygulamaların refleksleşmesi hedeflenmiştir.

GEA eğitimlerini, görsel işitsel sunumlarla zenginleştirmiştir. PPT sunumları, video ve CD gösterimleri eğitimlerde yer almaktadır.

  • 84. GEA Tatbikatı İstanbul’da Gerçekleştirildi

    84. GEA tatbikatı ulusal ve uluslararası ekipten 61 kişinin katılımıyla 28-29 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. GEA, 2015 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Arama Kurtarma Tavsiye Grubu (INSARAG) bünyesinde kurulan Hafif Arama Kurtarma Ekipleri Çalışma Grubu’nun bir parçası olarak hazırlıklarına devam ediyor. INSARAG bünyesinde 2019 yılında tüm dünyada ilk kez yapılacak olan Hafif Arama Kurtarma Ekibi

    Temmuz 29, 2018
  • 79. GEA Uluslararası Operasyon Ekip Üyeleri Tatbikatı

    79. GEA Tatbikatı, 1-2 Nisan tarihlerinde Ankara Ayaş’da bulunan GEA Arama Kurtarma Grubu Eğitim ve Koordinasyon Merkezinde uluslararası operasyon ekip üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Tatbikata İsviçre Köpekli Arama Ekibi olan Redog’dan 2 kişi katıldı. Tatbikatın ilk gününde teorik eğitimlerin yanı sıra INSARAG Light Team çalışma grubunda olan takım liderlerimizden Cem Behar, belirlenen kriterler hakkında bilgi

    Nisan 2, 2017

GEA Eğitimleri'ne katılmak için bizimle iletişime geçin.