Eğitimler

GEA Eğitimleri Nedir?

Acil Durumlarda en kısa zamanda afet bölgelerine ulaşan ekibimiz, afet dışındaki zamanlarda afetlere karşı toplumsal bilinçlenmeye katkıda bulunmak, felaketleri unutmamak ve unutturmamak için çeşitli eğitimler düzenlemektedir.

Üyelerimizin GÖNÜLLÜ olarak düzenlediği eğitim programlarının ortak noktası ve hedefi; gerek doğal gerekse de insan kaynaklı afetlerde, hazırlıklı olmanın, hayatta kalabilmenin ve olası riskleri minimuma indirebilmenin bilgilerini vermektir.

Eğitim programları, kurum ve kuruluşların niteliklerine adapte edilebilecek biçimde hazırlanmıştır.

Eğitim programlarının belli periyotlarda ve gerekli eklemelerle tekrarında; verilen bilgilerin derinleşmesi, pratik hale gelmesi ve uygulamaların refleks haline getirilmesi hedeflenmiştir.

GEA eğitimlerini, görsel işitsel sunumlarla zenginleştirmiştir. Eğitimlerde, PPT sunumları, video ve CD gösterimleri eğitimlerde yer almaktadır.

Neden GEA Eğitim Veriyor?

 • Acil durumlarda keskin ve net kurallar yoktur, her acil durum kendine özgü bileşenler ile çok bilinmeyenli bir denkleme benzer ve sonuçları önceden tahmin edilemez.
    
  GEA bu nedenle, katıldığı her operasyondan sonra eğitimlerini gözden geçirmekte, edindiği bilgi birikimi ve tecrübeyi paylaşarak toplumda bireysel bilinçlendirme ile hazırlıklılık düzeyini arttırmayı amaçlamaktadır.   
    
  25 yıllık tecrübemizde gördük ki, afetlerde oluşan can kayıpları ve yaralanmaların tümü afetlerin doğrudan etkilerinden değil, insanların acil durumlarda yanlış reflekslerinden ve hazırlıksız veya bilinçsiz olmalarından kaynaklanmaktadır.
 • GEA, eğitimler karşılığında nakdi yardım istememektedir. Çünkü eğitimi veren kişiler gönüllü olarak bu hizmeti sunmaktadır. Eğitim verdiğimiz kurumlardan yeni kurulan ekiplerimizin eksik arama kurtarma ekipmanlarını talep etmekteyiz.

GEA Ekibinin Vermekte Olduğu Eğitimler

Depremle Birlikte Yaşam

Deprem Kriz Yönetimi

Korku-Panik

Yangın ve Yangından Korunma

Bombalı Saldırılarda Yapılması Gerekenler ve Yapılmaması Gerekenler

Acil Durum Yönetimi

Hafif Arama Kurtarma Eğitimi

Ağır Arama Kurtarma Eğitimi

Takım Kurma ve İletişim

Afet Psikolojisi

Survival

İkaz Alarm

GEA Eğitimleri'ne katılmak için bizimle iletişime geçin.

X

  Lütfen KVKK Aydınlatma metnini okuyup onaylayınız.

   Please read and accept PROTECTION OF PERSONAL DATA.